Po latach różnego rodzaju eksperymentów na sobie postanowiłem stworzyć małe kompendium wiedzy na temat zdrowia, jedzenia i stylu życia, aby podzielić się doświadczeniem i zainspirować poszukujących. Znajdziesz tutaj na pewno przepisy wegańskie, wegetariańskie i bezglutenowe, które w większości sam stworzyłem, a na pewno sam wypróbowałem, ale także wiedzę na temat zasad zdrowego życia, opisy i zastosowanie różnych mniej lub bardziej egzotycznych produktów.

Zapraszam!
Namaste!

FILIP

Eksperymentuję z dietą wegetariańską od kilkunastu lat. Jestem otwarty na nowe składniki, produkty i dania, ponieważ uważam, że zdrowa dieta musi być różnorodna. Inspirują mnie kuchnie azjatyckie co wiąże się z moim zamiłowaniem do podróżowania. Odwiedziłem między innymi takie kraje jak: Indie, Nepal, Tajlandia, Wietnam, Kambodża, Sri Lanka. W krajach tych, różnorodne warzywa i owoce są łatwo dostępne na codziennych targach co powoduje, że dania przygotowywane są ze świeżych składników i nie są wysoko przetworzone. Z każdej podróży przywożę nowe pomysły oraz egzotyczne w naszym kraju produkty.

Mam nadzieję, że zamieszczone na stronie przepisy będą zachęcały do wypróbowania nowych smaków i poszukiwań kulinarnych.

W wolnym czasie ćwiczę jogę, co zdecydowanie pomaga utrzymać zdrowie w dobrej formie.

Jeśli masz pytania to pisz na adres filip (at) przepisnazdrowie.pl